Együttműködés a magyar egészségügyért!
Az egyházi kórházak közötti feladatmegosztás példaértékű.
A holisztikus betegellátást legjobban az egyházi kórházak tudják biztosítani.
Együttműködés
Elkötelezettség
Szakmaiság
Betegközpontúság

Szervezetünk a minőségi betegellátás és a vallásos értékek iránt elkötelezett magyarországi kórházak együttműködéséből jött létre 2017-ben.

Küldetésünknek tekintjük a betegek testi-lelki szükségleteire kiemelt figyelmet fordító betegellátás gyakorlati megvalósítását, annak minél szélesebb körben történő megismertetését, szemléletének átadását.

Elhivatottak vagyunk abban, hogy sajátos szemléletű, betegközpontú alternatívát kínáljunk, mely az állami vagy magán egészségügyi intézmények mellett új irányt mutat a gyógyításban, betegellátásban.

Olyan projekteket kezdeményezünk vagy vállalunk fel, amelyekkel az egészségügy fejlesztését és a lakosság jóllétét szolgáljuk, adott esetben kiegészítve a hazai ellátórendszer meglévő kapacitásait.

Elnöki beköszöntő

Az Egyházi Kórházak Egyesülése az egyházi fenntartású magyarországi kórházak együttműködése. Az intézmények mindegyike rendelkezik ellátási területtel, azaz részt veszünk a központi társadalombiztosítás alapú betegellátásban, ezen felül további, magunk által vállalt szolgáltatások és szolgálatok működnek intézményeinkben, egymással közösségbe tömörülve pedig célunk erőforrásaink, kezdeményezéseink összehangolása, közös projektek indítása, melyekkel még többet tehetünk a lakosságért és a magyar egészségügyért.

Dr. Toldy-Schedel Emil
belgyógyász-kardiológus
elnök
a Budapesti Szent Ferenc Kórház főigazgatója