Tevékenységek

A magyarországi egészségügy fejlesztése és a lakosság ellátásának támogatása

Olyan projekteket kezdeményezünk vagy vállalunk fel, amelyekkel – szemléletünk hozzáadott értékét is nyújtva – az egészségügy fejlesztését és a lakosság jóllétét szolgáljuk, adott esetben kiegészítve a hazai ellátórendszer meglévő kapacitásait.

Szemléletformálás a betegellátásban - Egyházi Korházak Egyesülése

Szemléletformálás a betegellátásban

Célunk, hogy bemutassuk és népszerűsítsük az egyházi egészségügyi intézmények történelmi tradíciókra épülő, mégis innovatív és betegközpontú gyógyító és ápolási szemléletét. Kiemelten fontosnak tarjuk hogy világnézetünkkel és betegellátó gyakorlatunkkal jó példával járjunk elöl egészségszakmai körökben is.

Feladatunknak tekintjük, hogy megszervezzük az egyházi alapokon álló egészségügyi szakképzést, mely megfelelő alternatívát kínál az egészségügyi humánerőforrás utánpótlásában, a szakdolgozók pályán tartásában, hivatástudatuk erősítésében. Emellett segítjük a tagkórházi munkatársi közösségek közös tudományos, oktatási és lelki képzésének megvalósulását.
Aktívan támogatjuk a határon túli magyar egyházakhoz kötődő egészségügyi kezdeményezéseket, a magyarlakta területek egészségügyi ellátásával kapcsolatos kormányzati célok megvalósulását.

Törekszünk a nemzetközi egyházi egészségügyi szervezetekkel és intézményekkel való hatékony kapcsolatok kiépítésére és ápolására, a nemzetközi tapasztalatok, jó gyakorlatok összegyűjtésére, azoknak mind betegellátó, mind intézményfejlesztési és szervezési munkánkban történő alkalmazására.