Szakdolgozóképzés

Egyesülésünk 2018-as alapításakor legfontosabb céljai között fogalmazta meg, hogy aktív szerepet kíván vállalni az egészségügyi oktatás, ezen belül egy egyházi alapokon nyugvó egészségügyi szakdolgozóképzés megszervezésében.

Kezdeményezésünk célja nem csupán a hazai egészségügyi humánerőforrás utánpótlásának támogatása, hanem egy olyan, a szakdolgozók pályán tartását, lelki-mentális támogatását biztosító és hivatástudatát erősítő képzési program megvalósítása, mely jelentős mértékben támogatja a betegellátás minőségének és színvonalának emelését, így a lakosság egészségi állapotának javulását is.

A Gál Ferenc Egyetem szakmai együttműködésével létrejött, a Szeged-Csanádi Egyházmegye által fenntartott Egyházi Egészségügyi Oktatási Központ, végleges otthona a budai Tárogató úton található egykori Budagyöngye Kórház épületében lesz, annak felújítását követően. Helyszínválasztásunk nem véletlen: az 1920-as években épült, eredetileg az Assisi Szent Ferenc Leányai Kongregáció anyaházaként funkcionáló épületben a rend betegápoló, tanító-nevelő, nővérképző intézetet rendezett be, mely az államosításig működött.

Idővonal - Szakdolgozóképzés - Egyházi Korházak Egyesülése