Gratulálunk Dr. Velkey György Jánosnak, aki mostantól az Egyházi Kórházak Egyesülésének elnöke.
Dr. Velkey György János csecsemő- és gyermekgyógyász, aneszteziológiai és intenzív terápiás és gyermek intenzív terápiás szakorvos, egészségügyi szakmenedzser, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórház főigazgatója, a Magyar Egészségfejlesztő Egyesület elnöke, Magyar Kórházszövetség elnökehelyettese, többek között Szent Kristóf-díjas, a Magyar Érdemrend lovagkeresztjének és a tisztikeresztjének tulajdonosa.
„Az egyházi kórházak küldetése, hogy a holisztikus ellátási kultúrát az innovatív technológiákkal együtt alkalmazva emberséges és korszerű ellátást nyújtsunk a beteg embereknek és családjaiknak csecsemőkortól aggastyán korig” – fogalmazta meg saját és egyben egyesületünk ars poetica-ját dr. Velkey György János, akinek megválasztása tovább erősítheti tagkórházaink azon szakmai és értékalapú együttműködését, amely az innováció, az emberség és a közös felelősségvállalás értékein alapszik.